Belvèze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belvèze
Komunë
noform
Pamje nga Belvèze
Vendndodhja
Belvèze is located in Franca
Belvèze
Belvèze
47°40′37″V 3°10′06″P / 47.6769°V 3.1683°P / 47.6769; -3.1683Koordinatat: 47°40′37″V 3°10′06″P / 47.6769°V 3.1683°P / 47.6769; -3.1683
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Qarku Arrondissement Castelsarrasin
Kantoni Montaigu-de-Quercy
Ndërbashkësia Montaigu-de-Quercy Pays de Serres
Kryetari Claude Veril
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.88 km2
Lartësia 190 m (m.n.d.)
Popullsia 219 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 82150
INSEE 82016


Belvèze është një komunëFrancë. Belvèzebën pjesë në departamentin Tarn-et-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 219 banorë dhe sipërfaqe 13.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]