Belval, Ardennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belval
Komunë
noform
Pamje nga Belval
Vendndodhja
Belval is located in Franca
Belval
Belval
49°07′30″V 3°51′11″L / 49.125°V 3.8531°L / 49.125; 3.8531Koordinatat: 49°07′30″V 3°51′11″L / 49.125°V 3.8531°L / 49.125; 3.8531
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Charleville-Mézières
Kantoni Mézières-Centre-Ouest
Ndërbashkësia Plaines et Forêts de l'Ouest ardennais
Kryetari Michel Normand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.94 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 225 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8090
INSEE 8058


Belval është një komunëFrancë. Belvalbën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 225 banorë dhe sipërfaqe 4.94 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]