Belval, Vosges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belval
Komunë
Vendndodhja
Belval is located in Franca
Belval
Belval
44°33′52″V 3°44′46″L / 44.5644°V 3.7461°L / 44.5644; 3.7461Koordinatat: 44°33′52″V 3°44′46″L / 44.5644°V 3.7461°L / 44.5644; 3.7461
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Saint-Dié-des-Vosges
Kantoni Senones
Ndërbashkësia Pays de Senones
Kryetari Francis Altan
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.84 km2
Popullsia 175 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88210
INSEE 88053


Belval është një komunëFrancë. Belvalbën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 175 banorë dhe sipërfaqe 6.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]