Belval-Bois-des-Dames

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belval-Bois-des-Dames
Komunë
noform
Pamje nga Belval-Bois-des-Dames
Vendndodhja
Belval-Bois-des-Dames is located in Franca
Belval-Bois-des-Dames
Belval-Bois-des-Dames
42°51′14″V 2°12′05″L / 42.8539°V 2.2014°L / 42.8539; 2.2014Koordinatat: 42°51′14″V 2°12′05″L / 42.8539°V 2.2014°L / 42.8539; 2.2014
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Vouziers
Kantoni Buzancy
Ndërbashkësia Argonne Ardennaise
Kryetari Bruno Juillet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.22 km2
Lartësia 230 m (m.n.d.)
Popullsia 40 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8240
INSEE 8059


Belval-Bois-des-Dames është një komunëFrancë. Belval-Bois-des-Damesbën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 40 banorë dhe sipërfaqe 17.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]