Belval-en-Argonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belval-en-Argonne
Komunë
Vendndodhja
Belval-en-Argonne is located in Franca
Belval-en-Argonne
Belval-en-Argonne
42°51′05″V 2°04′35″L / 42.8514°V 2.0764°L / 42.8514; 2.0764Koordinatat: 42°51′05″V 2°04′35″L / 42.8514°V 2.0764°L / 42.8514; 2.0764
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Sainte-Menehould
Kantoni Givry-en-Argonne
Ndërbashkësia Région de Givry en Argonne
Kryetari Philippe Gérardot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.17 km2
Lartësia 136 m (m.n.d.)
Popullsia 53 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51330
INSEE 51047


Belval-en-Argonne është një komunëFrancë. Belval-en-Argonnebën pjesë në departamentin Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 53 banorë dhe sipërfaqe 12.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]