Belvezet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belvezet
Komunë
noform
Pamje nga Belvezet
Stema_figura
Vendndodhja
Belvezet is located in Franca
Belvezet
Belvezet
44°52′46″V 0°01′48″P / 44.8794°V 0.03°P / 44.8794; -0.03Koordinatat: 44°52′46″V 0°01′48″P / 44.8794°V 0.03°P / 44.8794; -0.03
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Lozère
Qarku Arrondissement Mende
Kantoni Le Bleymard
Ndërbashkësia Goulet-Mont Lozère
Kryetari Alain Veyrunes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.39 km2
Lartësia 1197 m (m.n.d.)
Popullsia 91 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48170
INSEE 48023


Belvezet është një komunëFrancë. Belvezetbën pjesë në departamentin Lozèrerajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 91 banorë dhe sipërfaqe 12.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]