Benais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benais
Komunë
noform
Pamje nga Benais
Vendndodhja
Benais is located in Franca
Benais
Benais
47°29′18″V 7°16′56″L / 47.4883°V 7.2822°L / 47.4883; 7.2822Koordinatat: 47°29′18″V 7°16′56″L / 47.4883°V 7.2822°L / 47.4883; 7.2822
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Chinon
Kantoni Bourgueil
Kryetari Stéphanie Riocreux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.08 km2
Popullsia 921 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37024


Benais është një komunëFrancë. Benaisbën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 921 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 20.08 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Benais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale