Benay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benay
Komunë
Vendndodhja
Benay is located in Franca
Benay
Benay
46°02′21″V 0°27′10″L / 46.0392°V 0.4528°L / 46.0392; 0.4528Koordinatat: 46°02′21″V 0°27′10″L / 46.0392°V 0.4528°L / 46.0392; 0.4528
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Saint-Quentin
Kantoni Moÿ-de-l'Aisne
Ndërbashkësia Vallée de l'Oise
Kryetari Jacques Masson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.81 km2
Lartësia 105 m (m.n.d.)
Popullsia 207 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2440
INSEE 2066


Benay është një komunëFrancë. Benaybën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 207 banorë dhe sipërfaqe 6.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Benay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale