Benet Kaci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Benet Kaci (i lindur më 4 gusht 1978) është personalitet mediatik nga Kosova, gazetar, dhe ndonjëherë këngëtar[1] i njohur për prezantime televizive që nga viti 2000. Karriera e tij në show biznes nisi kur ai filloi të punojë në RTK. Emisioni i tij i parë ishte RTKSound, një emision muzikor. Ai më vonë do të prezantojë "Lajmet Blic" [2] para se të shkojë në Tiranë për të prezantuar Albanians Got Talent[3][4]Top Channel. Në 3 vitet e fundit, Beneti ka qenë i përqëndruar në karrierën e biznesit. Ai bëri rikthimin e tij triumfues në Video Festin Muzikor 2013 [5] më 4 qershor, 2013 në Prishtinë.

Jeta e Hershme[redakto | përpunoni burim]

Benet Kaci lindi në Gjakove, dhe u rrit në Prishtinë. Ai u diplomua në Akademia e Arteve të Bukura [6]Tiranë, Shqipëri.

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]