Benet Kaci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Benet Kaci (i lindur më 4 gusht 1978) është personalitet mediatik nga Kosova, gazetar, dhe ndonjëherë këngëtar[1] i njohur për prezantime televizive që nga viti 2000. Karriera e tij në show biznes nisi kur ai filloi të punojë në RTK. Emisioni i tij i parë ishte RTKSound, një emision muzikor. Ai më vonë do të prezantojë "Lajmet Blic" [2] para se të shkojë në Tiranë për të prezantuar Albanians Got Talent[3][4]Top Channel. Në 3 vitet e fundit, Beneti ka qenë i përqëndruar në karrierën e biznesit. Ai bëri rikthimin e tij triumfues në Video Festin Muzikor 2013 [5] më 4 qershor, 2013 në Prishtinë.

Jeta e Hershme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Benet Kaci lindi në Gjakove, dhe u rrit në Prishtinë. Ai u diplomua në Akademia e Arteve të Bukura [6]Tiranë, Shqipëri.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 20 dhjetor 2010. Marrë më 7 qershor 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
  2. ^ http://www.youtube.com/watch?v=gRHA5yiihB8
  3. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 2 tetor 2011. Marrë më 7 qershor 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
  4. ^ http://www.top-channel.tv/artikull.php?id=200313
  5. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 8 qershor 2013. Marrë më 7 qershor 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
  6. ^ http://www.artacademy.al/index.php?pg=faqe&id=124&niveli=41

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]