Albanians Got Talent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Albanians Got Talent
Transmetimi
Transmetimi origjinal25 gusht 2010 (2010-08-25) –

Present

Albanians Got Talent (shqip: Shqiptarët kanë talent) është një program televiziv shqiptar. Albanian's Got Talent është emri i ri i "Ti Vlen", një talent show që u ndalua në vitin 2009. Albanians got Talent ka filluar më 15 tetor 2010 dhe transmetohet çdo të premte në Top Channel. Ky format prezantohet nga Albana Osmani dhe Benet Kaci. Juria e Albanians Got Talent përbëhet nga Altin Basha, Rovena Dilo dhe Armend Rexhepagiqi.[1] Fituesi i këtij edicioni do të marrë 20 000 euro.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Albanians Got Talent 2010". Arkivuar nga origjinali më 10 shtator 2010. Marrë më 17 tetor 2010.