Beney-en-Woëvre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beney-en-Woëvre
Komunë
Vendndodhja
Beney-en-Woëvre is located in Franca
Beney-en-Woëvre
Beney-en-Woëvre
48°30′49″V 6°13′13″L / 48.5136°V 6.2203°L / 48.5136; 6.2203Koordinatat: 48°30′49″V 6°13′13″L / 48.5136°V 6.2203°L / 48.5136; 6.2203
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Commercy
Kantoni Vigneulles-lès-Hattonchâtel
Ndërbashkësia Pays de Vigneulles les Hattonchâtel
Kryetari Daniel Bernard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.2 km2
Lartësia 233 m (m.n.d.)
Popullsia 155 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55210
INSEE 55046


Beney-en-Woëvre është një komunëFrancë. Beney-en-Woëvrebën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 155 banorë dhe sipërfaqe 17.2 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]