Benfeld

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Benfeld
Komunë
noform
Pamje nga Benfeld
Stema_figura
Vendndodhja
Benfeld is located in Franca
Benfeld
Benfeld
48°08′39″V 7°19′34″L / 48.1442°V 7.3261°L / 48.1442; 7.3261Koordinatat: 48°08′39″V 7°19′34″L / 48.1442°V 7.3261°L / 48.1442; 7.3261
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Sélestat-Erstein
Kantoni Benfeld
Kryetari Jacky Wolfarth
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.79 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 5350 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67230
INSEE 67028


Benfeld është një komunëFrancë. Benfeldbën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 5350 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 7.79 km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]

  •  Commons: Benfeld – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale