Beni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
BENI.jpg

Beni është një shfaqje për fëmijë. Premiera u dha në vitin 2004 në teatrin Dodona. Shfaqja është pjesëmarrëse në festivalin e Tunizisë, ku është reprizuar gjashtë herë në disa prej qyteteve te Tunizisë[nevojitet citimi]. Autor i shfaqes është Zymer Kelmendi, regjisor Zana Hoxha, dhe luajnë Labinot Lajçi-Beni, Adriana Matoshi-nëna, Albert Sylejmani-baba, Leonora Mehmetaj-punëtori social.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]