Jump to content

Labinot Lajçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Labinot Lajçi
Labinot Lajçi
U lind në
Pejë
ShtetësiaKosovë

Labinot Lajçi u lind më 9 janar të vitit 1983 në Pejë, është aktor shqipëtar.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Labinot Lajçi u lind më 9 janar të vitit 1983 në Pejë. Shkollën fillore dhe gjimnazin i kreu në Pejë, si nxënës është marrë me disa sporte, ka qenë i dalluar në kickbox. Ka mbaruar studimet për aktor në Akademinë e Arteve në Prishtinë (2004) në klasën e prof. Enver Petrovcit. Është angazhuar në shumë shfaqje teatrore dhe filma artistik si aktor, është prezantuar me sukses në shumë festivale teatrore kombëtare dhe ndërkombëtare,ku dhe është fitues i disa qmimeve. jeton dhe vepron në Prishtinë.

Teatër[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Film[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tv serial[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tv komercial[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 1 "“Transfuzioni i gjakut"“ Regjia,Puna (2005).
 • 2 "“Kep "“ Regjia,Big-add (2007).
 • 3 "“Gjykatat "“ Regjia,Prishtinafilm (2008)
 • 4 "“Ipko-Reth e reth Kosoves "“ Regjia,Kooperativa (2009).
 • 5 "“ Osce-Prishtina,Mbaje te Pastert 1 "“ Regjia,The Group (2010).
 • 6 "“Osce-Prishtina,Mbaje te Pastert 2 "“ Regjia,The Group (2010).
 • 7 "“Regjistrimi i popullates "“ Regjia,Prishtinafilm (2011).
 • 8 "“Peja qytet i mrekullueshëm për Ecje dhe Çiklizëm"“ Regjia,Syrivizion (2011).
 • 9 "“Konficienti i energjisë"“ Regjia,Entermedia (2012).
 • 10 "“Cok Gyzel(Mc Kresha)"“(TV Spot)Regjia,Pulla (2012).
 • 11 "“Mti-Festo me produkte vendore"“ Regjia,Entermedia (2012).
 • 12 "“Eulex "“ Regjia,The Group (2013).
 • 13 "“Relax "“ Regjia,Asha (2013).
 • 14 "“Pa ty-Neki Emra "“ Regjia,Asha (2015).
 • 15 "“Pse-Blero feat Mozix "“ Regjia,Isak Duraku (2015).

Çmimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 1 Aktori me atraktiv ne edicionin e 10-të, ne festivalin e Dibres (Maqedoni) me shfaqjen "“Vëlla,vëlla,kosi me dollarë”, Regjia, Ahmet Jakupi.2011
 • 2 Aktori më i mirë në edicionin e 3-të, në festivalin Llapi film fest,me filmin "Kravata",Regjia Ekrem Xani

Lidhjet e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Infobox persongrafi-cung