Bennwihr

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bennwihr
Komunë
Vendndodhja
Bennwihr is located in Franca
Bennwihr
Bennwihr
42°48′58″V 0°33′20″L / 42.8161°V 0.5556°L / 42.8161; 0.5556Koordinatat: 42°48′58″V 0°33′20″L / 42.8161°V 0.5556°L / 42.8161; 0.5556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Alsace]]
Departamenti [[Haut-Rhin]]
Qarku Arrondissement Ribeauvillé
Kantoni Kaysersberg
Ndërbashkësia Pays de Ribeauvillé
Kryetari Richard Fuchs
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.59 km2
Popullsia 1298 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68630
INSEE 68026


Bennwihr është një komunëFrancë. Bennwihrbën pjesë në departamentin [[Haut-Rhin]] të rajonit [[Alsace]]. Komuna ka një popullsi prej 1298 banorë dhe sipërfaqe 6.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]