Benqué

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benqué
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Benqué is located in Franca
Benqué
Benqué
48°12′33″V 3°53′40″L / 48.2092°V 3.8944°L / 48.2092; 3.8944Koordinatat: 48°12′33″V 3°53′40″L / 48.2092°V 3.8944°L / 48.2092; 3.8944
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Lannemezan
Ndërbashkësia Baronnies
Kryetari José Orte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.05 km2
Lartësia 488 m (m.n.d.)
Popullsia 72 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65130
INSEE 65081


Benqué është një komunëFrancë. Benquébën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 72 banorë dhe sipërfaqe 2.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Benqué – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale