Benque-Dessous-et-Dessus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benque-Dessous-et-Dessus
Komunë
noform
Pamje nga Benque-Dessous-et-Dessus
Vendndodhja
Benque-Dessous-et-Dessus is located in Franca
Benque-Dessous-et-Dessus
Benque-Dessous-et-Dessus
44°50′08″V 1°02′36″L / 44.8356°V 1.0433°L / 44.8356; 1.0433Koordinatat: 44°50′08″V 1°02′36″L / 44.8356°V 1.0433°L / 44.8356; 1.0433
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Bagnères-de-Luchon
Kryetari Jean-Paul Darde
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.72 km2
Lartësia 1084 m (m.n.d.)
Popullsia 19 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31110
INSEE 31064


Benque-Dessous-et-Dessus është një komunëFrancë. Benque-Dessous-et-Dessusbën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 19 banorë dhe sipërfaqe 3.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]