Bep Jubani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë


Bep Jubani (Shkodër, 2 nëntor 1935 - 7 janar 2014) ka qenë profesor, kërkues shkencor dhe arkeolog i mirënjohur shqiptar.[1]

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Misja, Vladimir (2006). Lidhjet e shqiptarëve me Shën Petërburgun në rrjedhat e historisë. Tiranë: Neraida. fq. 407–408.