Berbérust-Lias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berbérust-Lias
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Berbérust-Lias is located in Franca
Berbérust-Lias
Berbérust-Lias
48°23′09″V 1°33′15″L / 48.3858°V 1.5542°L / 48.3858; 1.5542Koordinatat: 48°23′09″V 1°33′15″L / 48.3858°V 1.5542°L / 48.3858; 1.5542
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Argelès-Gazost
Kantoni Lourdes-Est
Ndërbashkësia Castelloubon
Kryetari Robert Subercazes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.73 km2
Lartësia 733 m (m.n.d.)
Popullsia 54 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65100
INSEE 65082


Berbérust-Lias është një komunëFrancë. Berbérust-Liasbën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 54 banorë dhe sipërfaqe 5.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]