Berbezit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berbezit
Komunë
Vendndodhja
Berbezit is located in Franca
Berbezit
Berbezit
47°28′24″V 6°44′33″L / 47.4733°V 6.7425°L / 47.4733; 6.7425Koordinatat: 47°28′24″V 6°44′33″L / 47.4733°V 6.7425°L / 47.4733; 6.7425
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Haute-Loire
Qarku Arrondissement Brioude
Kantoni La Chaise-Dieu
Kryetari Pierre Gentes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.39 km2
Popullsia 59 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 43027


Berbezit është një komunëFrancë. Berbezitbën pjesë në departamentin Haute-Loirerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 59 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 10.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]