Berbiguières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berbiguières
Komunë
noform
Pamje nga Berbiguières
Stema_figura
Vendndodhja
Berbiguières is located in Franca
Berbiguières
Berbiguières
48°32′13″V 1°28′48″L / 48.5369°V 1.48°L / 48.5369; 1.48Koordinatat: 48°32′13″V 1°28′48″L / 48.5369°V 1.48°L / 48.5369; 1.48
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Sarlat-la-Canéda
Kantoni Saint-Cyprien
Ndërbashkësia Vallée de la Dordogne
Kryetari José Chassériaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.35 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 180 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24220
INSEE 24036


Berbiguières është një komunëFrancë. Berbiguièresbën pjesë në departamentin Dordognerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 180 banorë dhe sipërfaqe 5.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]