Berchères-Saint-Germain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berchères-Saint-Germain
Komunë
noform
Pamje nga Berchères-Saint-Germain
Vendndodhja
Berchères-Saint-Germain is located in Franca
Berchères-Saint-Germain
Berchères-Saint-Germain
48°20′46″V 0°44′48″L / 48.3461°V 0.7467°L / 48.3461; 0.7467Koordinatat: 48°20′46″V 0°44′48″L / 48.3461°V 0.7467°L / 48.3461; 0.7467
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Chartres
Kantoni Chartres-Nord-Est
Ndërbashkësia L'Orée de Chartres
Kryetari André Julien
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.67 km2
Lartësia 174 m (m.n.d.)
Popullsia 782 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28300
INSEE 28034


Berchères-Saint-Germain është një komunëFrancë. Berchères-Saint-Germainbën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 782 banorë dhe sipërfaqe 27.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]