Berchères-les-Pierres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berchères-les-Pierres
Komunë
Vendndodhja
Berchères-les-Pierres is located in Franca
Berchères-les-Pierres
Berchères-les-Pierres
43°29′00″V 0°24′28″L / 43.4833°V 0.4078°L / 43.4833; 0.4078Koordinatat: 43°29′00″V 0°24′28″L / 43.4833°V 0.4078°L / 43.4833; 0.4078
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Chartres
Kantoni Chartres-Sud-Est
Ndërbashkësia L'Orée de Chartres
Kryetari Christian Serive
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.83 km2
Lartësia 146 m (m.n.d.)
Popullsia 959 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28630
INSEE 28035


Berchères-les-Pierres është një komunëFrancë. Berchères-les-Pierresbën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 959 banorë dhe sipërfaqe 19.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]