Berentzwiller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berentzwiller
Komunë
noform
Pamje nga Berentzwiller
Vendndodhja
Berentzwiller is located in Franca
Berentzwiller
Berentzwiller
48°34′38″V 7°27′32″L / 48.5772°V 7.4589°L / 48.5772; 7.4589Koordinatat: 48°34′38″V 7°27′32″L / 48.5772°V 7.4589°L / 48.5772; 7.4589
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Altkirch
Kantoni Altkirch
Ndërbashkësia Vallée de Hundsbach
Kryetari Jean-Claude Schneckenburger
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.08 km2
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Popullsia 326 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68130
INSEE 68027


Berentzwiller është një komunëFrancë. Berentzwillerbën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 326 banorë dhe sipërfaqe 6.08 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]