Berfay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berfay
Komunë
Vendndodhja
Berfay is located in Franca
Berfay
Berfay
44°51′V 0°29′L / 44.85°V 0.48°L / 44.85; 0.48Koordinatat: 44°51′V 0°29′L / 44.85°V 0.48°L / 44.85; 0.48
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Pays de la Loire]]
Departamenti [[Sarthe]]
Qarku Arrondissement [[Mamers]]
Kantoni [[Vibraye]]
Ndërbashkësia [[Communauté de communes du Val de Braye]]
Kryetari Bernard Menand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.28 km2
Popullsia 381 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72320
INSEE 72032


Berfay është një komunëFrancë. Berfaybën pjesë në departamentin [[Sarthe]] të rajonit [[Pays de la Loire]]. Komuna ka një popullsi prej 381 banorë (regjistrimi 2006populations légales 2006 sur le site de l’INSEE) dhe sipërfaqe 18.28 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Berfay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale