Bergères-lès-Vertus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bergères-lès-Vertus
Komunë
Vendndodhja
Bergères-lès-Vertus is located in Franca
Bergères-lès-Vertus
Bergères-lès-Vertus
49°46′46″V 3°45′32″L / 49.7794°V 3.7589°L / 49.7794; 3.7589Koordinatat: 49°46′46″V 3°45′32″L / 49.7794°V 3.7589°L / 49.7794; 3.7589
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Châlons-en-Champagne
Kantoni Vertus
Ndërbashkësia Région de Vertus
Kryetari Gervais Perrot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.28 km2
Lartësia 114 m (m.n.d.)
Popullsia 563 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51130
INSEE 51049


Bergères-lès-Vertus është një komunëFrancë. Bergères-lès-Vertusbën pjesë në departamentin Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 563 banorë dhe sipërfaqe 18.28 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]