Bergères-sous-Montmirail

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bergères-sous-Montmirail
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Épernay
Kantoni Montmirail
Ndërbashkësia Brie Champenoise
Kryetari Karel Geeraerts
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.52 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 138 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51210
INSEE 51050


Bergères-sous-Montmirail është një komunëFrancë. Bergères-sous-Montmirailbën pjesë në departamentin Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 138 banorë dhe sipërfaqe 10.52 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]