Berg, Bas-Rhin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berg
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Berg is located in Franca
Berg
Berg
46°24′09″V 4°33′43″L / 46.4025°V 4.5619°L / 46.4025; 4.5619Koordinatat: 46°24′09″V 4°33′43″L / 46.4025°V 4.5619°L / 46.4025; 4.5619
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Saverne
Kantoni Drulingen
Ndërbashkësia Alsace Bossue
Kryetari Manfred Keiser
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.72 km2
Popullsia 417 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67320
INSEE 67029


Berg është një komunëFrancë. Bergbën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 417 banorë dhe sipërfaqe 7.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]