Bergbieten

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bergbieten
Komunë
noform
Pamje nga Bergbieten
Stema_figura
Vendndodhja
Bergbieten is located in Franca
Bergbieten
Bergbieten
47°55′50″V 7°14′02″L / 47.9306°V 7.2339°L / 47.9306; 7.2339Koordinatat: 47°55′50″V 7°14′02″L / 47.9306°V 7.2339°L / 47.9306; 7.2339
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Molsheim
Kantoni Wasselonne
Ndërbashkësia Porte du Vignoble
Kryetari Gérard Jost
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.24 km2
Popullsia 612 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67310
INSEE 67030


Bergbieten është një komunëFrancë. Bergbietenbën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 612 banorë dhe sipërfaqe 4.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]