Bergerac, Dordogne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bergerac
Komunë
noform
Pamje nga Bergerac
Stema_figura
Vendndodhja
Bergerac is located in Franca
Bergerac
Bergerac
49°44′52″V 2°01′29″L / 49.7478°V 2.0247°L / 49.7478; 2.0247Koordinatat: 49°44′52″V 2°01′29″L / 49.7478°V 2.0247°L / 49.7478; 2.0247
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Bergerac
Ndërbashkësia Bergerac Pourpre
Kryetari Dominique Rousseau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.1 km2
Lartësia 29 m (m.n.d.)
Popullsia 27555 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24100
INSEE 24037


Bergerac është një komunëFrancë. Bergeracbën pjesë në departamentin Dordognerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 27555 banorë dhe sipërfaqe 56.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]