Bergheim, Haut-Rhin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bergheim
Komunë
noform
Pamje nga Bergheim
Vendndodhja
Bergheim is located in Franca
Bergheim
Bergheim
45°30′24″V 3°13′16″L / 45.5067°V 3.2211°L / 45.5067; 3.2211Koordinatat: 45°30′24″V 3°13′16″L / 45.5067°V 3.2211°L / 45.5067; 3.2211
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Ribeauvillé
Kantoni Ribeauvillé
Ndërbashkësia Pays de Ribeauvillé
Kryetari Pierre Bihl
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.16 km2
Popullsia 1881 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68750
INSEE 68028


Bergheim është një komunëFrancë. Bergheimbën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 1881 banorë dhe sipërfaqe 19.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]