Bergholtz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bergholtz
VendiFranca
RajoniGrand Est
DepartamentiHaut-Rhin
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Bergholtz është një komunëFrancë. Bergholtzbën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 1069 banorë dhe sipërfaqe 4.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]