Bergholtz, Haut-Rhin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bergholtz
Komunë
Vendndodhja
Bergholtz is located in Franca
Bergholtz
Bergholtz
43°40′11″V 0°43′11″P / 43.6697°V 0.7197°P / 43.6697; -0.7197Koordinatat: 43°40′11″V 0°43′11″P / 43.6697°V 0.7197°P / 43.6697; -0.7197
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Alsace]]
Departamenti [[Haut-Rhin]]
Qarku Arrondissement Guebwiller
Kantoni Guebwiller
Ndërbashkësia Région de Guebwiller
Kryetari Nella Wagner
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.24 km2
Lartësia 240 m (m.n.d.)
Popullsia 1069 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68500
INSEE 68029


Bergholtz është një komunëFrancë. Bergholtzbën pjesë në departamentin [[Haut-Rhin]] të rajonit [[Alsace]]. Komuna ka një popullsi prej 1069 banorë dhe sipërfaqe 4.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]