Bergholtzzell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bergholtzzell
Komunë
Vendndodhja
Bergholtzzell is located in Franca
Bergholtzzell
Bergholtzzell
43°25′26″V 1°03′19″P / 43.4239°V 1.0553°P / 43.4239; -1.0553Koordinatat: 43°25′26″V 1°03′19″P / 43.4239°V 1.0553°P / 43.4239; -1.0553
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Guebwiller
Kantoni Guebwiller
Ndërbashkësia Région de Guebwiller
Kryetari Bernard Brand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.29 km2
Lartësia 260 m (m.n.d.)
Popullsia 380 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68500
INSEE 68030


Bergholtzzell është një komunëFrancë. Bergholtzzellbën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 380 banorë dhe sipërfaqe 2.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]