Bergnicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bergnicourt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bergnicourt is located in Franca
Bergnicourt
Bergnicourt
50°58′09″V 2°26′06″L / 50.9692°V 2.435°L / 50.9692; 2.435Koordinatat: 50°58′09″V 2°26′06″L / 50.9692°V 2.435°L / 50.9692; 2.435
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Rethel
Kantoni Asfeld
Kryetari Cyrille Marques
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.16 km2
Lartësia 84 m (m.n.d.)
Popullsia 172 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8300
INSEE 8060


Bergnicourt është një komunëFrancë. Bergnicourtbën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 172 banorë dhe sipërfaqe 8.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]