Bergues-sur-Sambre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bergues-sur-Sambre
Komunë
Vendndodhja
Bergues-sur-Sambre is located in Franca
Bergues-sur-Sambre
Bergues-sur-Sambre
48°51′01″V 0°28′51″P / 48.8503°V 0.4808°P / 48.8503; -0.4808Koordinatat: 48°51′01″V 0°28′51″P / 48.8503°V 0.4808°P / 48.8503; -0.4808
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Vervins
Kantoni Nouvion-en-Thiérache
Ndërbashkësia Thiérache du Centre
Kryetari Gérard Lacoche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.41 km2
Lartësia 172 m (m.n.d.)
Popullsia 207 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2450
INSEE 2067


Bergues-sur-Sambre është një komunëFrancë. Bergues-sur-Sambrebën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 207 banorë dhe sipërfaqe 4.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]