Berhet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berhet
Komunë
noform
Pamje nga Berhet
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Côtes-d'Armor
Qarku Arrondissement Lannion
Kantoni La Roche-Derrien
Ndërbashkësia Centre Trégor
Kryetari Jean-Yves Bourveau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.23 km2
Popullsia 209 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22140
INSEE 22006


Berhet është një komunëFrancë. Berhetbën pjesë në departamentin Côtes-d'Armorrajonit . Komuna ka një popullsi prej 209 banorë dhe sipërfaqe 3.23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Berhet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale