Berlancourt, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berlancourt
Komunë
noform
Pamje nga Berlancourt
Stema_figura
Vendndodhja
Berlancourt is located in Franca
Berlancourt
Berlancourt
49°46′43″V 3°45′29″L / 49.778611111111°V 3.7580555555556°L / 49.778611111111; 3.7580555555556Koordinatat: 49°46′43″V 3°45′29″L / 49.778611111111°V 3.7580555555556°L / 49.778611111111; 3.7580555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.2 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 108 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02250
INSEE 02068


Berlancourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Berlancourt ka një popullsi prej 108 banorë dhe sipërfaqe 5.2 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Berlancourt (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale