Berlise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berlise
Komunë
noform
Pamje nga Berlise
Vendndodhja
Berlise is located in Franca
Berlise
Berlise
49°39′50″V 4°06′26″L / 49.663888888889°V 4.1072222222222°L / 49.663888888889; 4.1072222222222Koordinatat: 49°39′50″V 4°06′26″L / 49.663888888889°V 4.1072222222222°L / 49.663888888889; 4.1072222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.59 km2
Popullsia 121 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02340
INSEE 02069


Berlise është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Berlise ka një popullsi prej 121 banorë dhe sipërfaqe 6.59 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Berlise – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale