Bernot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bernot
Komunë
noform
Pamje nga Bernot
Vendndodhja
Bernot is located in Franca
Bernot
Bernot
49°52′08″V 3°29′55″L / 49.868888888889°V 3.4986111111111°L / 49.868888888889; 3.4986111111111Koordinatat: 49°52′08″V 3°29′55″L / 49.868888888889°V 3.4986111111111°L / 49.868888888889; 3.4986111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.56 km2
Popullsia 444 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02070


Bernot është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bernot ka një popullsi prej 444 banorë dhe sipërfaqe 16.56 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bernot – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale