Berny-Rivière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berny-Rivière
Komunë
noform
Pamje nga Berny-Rivière
Vendndodhja
Berny-Rivière is located in Franca
Berny-Rivière
Berny-Rivière
49°24′24″V 3°08′24″L / 49.406666666667°V 3.14°L / 49.406666666667; 3.14Koordinatat: 49°24′24″V 3°08′24″L / 49.406666666667°V 3.14°L / 49.406666666667; 3.14
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.87 km2
Popullsia 636 banorë
Dendësia 81 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02290
INSEE 02071


Berny-Rivière është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Berny-Rivière ka një popullsi prej 636 banorë dhe sipërfaqe 7.87 km², me një dendësi prej 81 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Berny-Rivière – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale