Berrieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berrieux
Komunë
noform
Pamje nga Berrieux
Vendndodhja
Berrieux is located in Franca
Berrieux
Berrieux
49°29′16″V 3°50′53″L / 49.487777777778°V 3.8480555555556°L / 49.487777777778; 3.8480555555556Koordinatat: 49°29′16″V 3°50′53″L / 49.487777777778°V 3.8480555555556°L / 49.487777777778; 3.8480555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.98 km2
Popullsia 188 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02820
INSEE 02072


Berrieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Berrieux ka një popullsi prej 188 banorë dhe sipërfaqe 4.98 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Berrieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale