Berry-au-Bac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berry-au-Bac
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Berry-au-Bac is located in Franca
Berry-au-Bac
Berry-au-Bac
49°24′13″V 3°54′05″L / 49.403611111111°V 3.9013888888889°L / 49.403611111111; 3.9013888888889Koordinatat: 49°24′13″V 3°54′05″L / 49.403611111111°V 3.9013888888889°L / 49.403611111111; 3.9013888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.1 km2
Dendësia 73 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02073


Berry-au-Bac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Berry-au-Bac ka një popullsi prej 592 banorë dhe sipërfaqe 8.1 km², me një dendësi prej 73 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Berry-au-Bac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale