Bertaucourt-Epourdon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bertaucourt-Epourdon
Komunë
noform
Pamje nga Bertaucourt-Epourdon
Vendndodhja
Bertaucourt-Epourdon is located in Franca
Bertaucourt-Epourdon
Bertaucourt-Epourdon
49°37′36″V 3°23′17″L / 49.626666666667°V 3.3880555555556°L / 49.626666666667; 3.3880555555556Koordinatat: 49°37′36″V 3°23′17″L / 49.626666666667°V 3.3880555555556°L / 49.626666666667; 3.3880555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.46 km2
Popullsia 615 banorë
Dendësia 82 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02800
INSEE 02074


Bertaucourt-Epourdon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bertaucourt-Epourdon ka një popullsi prej 615 banorë dhe sipërfaqe 7.46 km², me një dendësi prej 82 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bertaucourt-Epourdon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale