Berthenicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berthenicourt
Komunë
noform
Pamje nga Berthenicourt
Vendndodhja
Berthenicourt is located in Franca
Berthenicourt
Berthenicourt
49°46′18″V 3°22′53″L / 49.771666666667°V 3.3813888888889°L / 49.771666666667; 3.3813888888889Koordinatat: 49°46′18″V 3°22′53″L / 49.771666666667°V 3.3813888888889°L / 49.771666666667; 3.3813888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.07 km2
Popullsia 203 banorë
Dendësia 66 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02240
INSEE 02075


Berthenicourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Berthenicourt ka një popullsi prej 203 banorë dhe sipërfaqe 3.07 km², me një dendësi prej 66 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Berthenicourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale