Bertricourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bertricourt
Komunë
noform
Pamje nga Bertricourt
Vendndodhja
Bertricourt is located in Franca
Bertricourt
Bertricourt
49°23′42″V 4°00′33″L / 49.395°V 4.0091666666667°L / 49.395; 4.0091666666667Koordinatat: 49°23′42″V 4°00′33″L / 49.395°V 4.0091666666667°L / 49.395; 4.0091666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.48 km2
Popullsia 175 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02190
INSEE 02076


Bertricourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bertricourt ka një popullsi prej 175 banorë dhe sipërfaqe 4.48 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bertricourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale