Berzy-le-Sec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berzy-le-Sec
Komunë
noform
Pamje nga Berzy-le-Sec
Vendndodhja
Berzy-le-Sec is located in Franca
Berzy-le-Sec
Berzy-le-Sec
49°20′02″V 3°18′46″L / 49.333888888889°V 3.3127777777778°L / 49.333888888889; 3.3127777777778Koordinatat: 49°20′02″V 3°18′46″L / 49.333888888889°V 3.3127777777778°L / 49.333888888889; 3.3127777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.69 km2
Popullsia 401 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02077


Berzy-le-Sec është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Berzy-le-Sec ka një popullsi prej 401 banorë dhe sipërfaqe 11.69 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Berzy-le-Sec – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale