Besmé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Besmé
Komunë
noform
Pamje nga Besmé
Vendndodhja
Besmé is located in Franca
Besmé
Besmé
49°32′18″V 3°09′49″L / 49.538333333333°V 3.1636111111111°L / 49.538333333333; 3.1636111111111Koordinatat: 49°32′18″V 3°09′49″L / 49.538333333333°V 3.1636111111111°L / 49.538333333333; 3.1636111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.66 km2
Popullsia 155 banorë
Dendësia 58 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02078


Besmé është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Besmé ka një popullsi prej 155 banorë dhe sipërfaqe 2.66 km², me një dendësi prej 58 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Besmé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale