Besmont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Besmont
Komunë
noform
Pamje nga Besmont
Vendndodhja
Besmont is located in Franca
Besmont
Besmont
49°50′16″V 4°07′19″L / 49.837777777778°V 4.1219444444444°L / 49.837777777778; 4.1219444444444Koordinatat: 49°50′16″V 4°07′19″L / 49.837777777778°V 4.1219444444444°L / 49.837777777778; 4.1219444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.86 km2
Popullsia 161 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02500
INSEE 02079


Besmont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Besmont ka një popullsi prej 161 banorë dhe sipërfaqe 15.86 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Besmont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale