Besnik Bisha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Besnik Bisha lindi më 1958, në Tiranë. Është regjisor dhe aktor shqiptar si dhe producent.

Është i martuar me aktoren Anila Bisha.

Si regjizor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Si aktor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]